Інформація для випускників

Доброго дня, шановні колеги!

Нагадуємо, що з 05.01.2021 розпочинається
реєстрація на участь у Пробному
зовнішньому незалежному оцінюванні 2021.
Зареєстуватись на пробне ЗНО 2021 можна
на сайті ЛРЦОЯО – http://lv.testportal.gov.ua до
19.01.2021.

За посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=y1Rv7OwSHJs&t=37s

знаходиться відео з інформацією про те,
як здійснити реєстрацію на Пробне ЗНО
2021.

Просимо сприяти поширенню інформації
серед учасників навчально-виховного
процесу, усіх зацікавлених осіб.

Дякуємо за співпрацю.

Бажаємо успіхів.

З повагою, ЛРЦОЯО.

Про процедуру реєстрації на участь у пробному тестуванні

Про поширення інформації про ЗНО-2021

Шановні колеги!

Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 №533, зі змінами), на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 №945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.08.2019 за №850/33821, від 30.09.2020 №1210 «Про підготовку до проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»,  триває підготовка процедур зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Доводимо до Вашого відома, що працівники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти підготували три короткі відео про ЗНО-2021. Переглянути їх можна за посиланнями:

  1.  https://bit.ly/36PiWeH  – особливості  формату ЗНО-2021;
  2. https://bit.ly/3ovCivb  – особливості ЗНО з української мови і літератури у 2021 році;
  3. https://bit.ly/3gl7Bpv   – особливості ЗНО/ДПА з математики у 2021 році.

5 рішень Міністерства освіти в умовах карантину — Любомира Мандзій на EdCamp2020

ЗНО-2020 розпочнеться 25 червня, – в.о. міністра

Міністерство освіти і науки планує розпочати основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 25 червня. Документи про здобуття освіти випускники отримають наприкінці липня.

Про це, під час онлайн конференції у Facebook, сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

«Випускники зможуть отримати документи про освіту після проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Це орієнтовно відбудеться наприкінці липня. З 25 червня до 17 липня відбудеться основна сесія ЗНО», – сказала Любомира Мандзій.

Як відомо, при реалізації цього сценарію результати ЗНО будуть оголошені до 31 липня. Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 серпня.

Прийом документів від вступників триватиме з 13 до 22 серпня.

Навчальний рік для першокурсників розпочнеться 15 вересня.

Жодних перевірок до кінця навчального року в закладах освіти Міністерство не буде проводити, класні журнали вчителі заповнять після карантину, також до 17 квітня школи отримають рекомендаційний лист з роз’ясненням усіх деталей про закінчення навчального року.

Про все це розповіла т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-конференції EdCamp 2020 у своєму виступі на тему «5 рішень Міністерства в умовах карантину».


«Твердо впевнена, що ми впораємося з цим викликом. Та карантин — це не тільки виклик, а й нові можливості. Дякую вам, що ви опановуєте дистанційне навчання. Я впевнена, що ми впораємося, головне — збереження життя і здоров’я», — наголосила очільниця Міністерства.


Під час онлайн-зустрічі Любомира Мандзій спілкувалася майже з трьома тисячами батьків та освітян.

Також вона повідомила, що на сайті МОН скоро з’явиться розділ, де буде зібрана вся інформація щодо роботи під час карантину.

Наголосила, що за педагогами має бути збережена середня заробітна плата з надбавками. Якщо виплати менші, освітян закликали інформувати МОН або освітнього омбудсмена.

Структуру навчального року потрібно зберегти та провести підсумкове річне оцінювання. Навчальний рік точно завершиться до 1 липня. Але для випускників 11-го класу термін може бути скорегований, це пов’язано з тим, що документи про освіту вони можуть отримати після ЗНО.

Нагадали також, що за наказом МОН — учні 4-9-х класів звільнені від ДПА.

ЗНО відбудеться, і відповідно буде ДПА у формі ЗНО для цьогорічних випускників. Вступна кампанія буде відповідно зміщена в термінах.

На сайті УЦОЯОдля випускників скоро з’явиться відеоінструкція про основні процедури проходження ЗНО.

Також Любомира Мандзій звернула увагу на можливості Всеукраїнської школи онлайн та наголосила, що освітяни мають право самостійно обирати інструменти дистанційного навчання:


«Теми „Всеукраїнської школи онлайн“ запустили з початку карантину, тому є розбіжності в тематичному плануванні. Ви можете використати ці ресурси як додаткове пояснення матеріалу.

Ви також можете записувати окремі відеоуроки і використовувати зовнішні відеоресурси. Це ваша автономія і педагогічна свобода вибору. Використовуйте ті інструменти і ті методи, з якими ви можете найкомфортніше працювати з вашими учнями».


Також опитування батьків та освітян щодо дистанційного навчання допоможе покращити «Положення про дистанційну форму навчання», над яким Міністерство продовжує працювати.

Як учні засвоїли теми впродовж карантину, перевірять на початку наступного навчального року. Випускникам нагадують, що на YouTube-каналі МОН та телеканалі РАДА також викладають безкоштовні курси з підготовки до ЗНО.

Нагадаємо, кілька тисяч педагогів і батьків обговорюють навчання під час коронавірусу в п’ятиденному національному онлайн-марафоні EdCamp 2020. «Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020: Тримай п’ять, освіто!» триватиме з 13 до 17 квітня.


«Давайте підтримувати одне одного, ми всі пливемо в одному човні, в одній державі. Ми маємо бути сильними і впоратися з цими викликами», — зазначила пані Любомира Мандзій.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ВСТУП

Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2020 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.