З Днем Незалежності України!

День незалежності України –це головне свято нашої Батьківщини. Це не тільки нагадування про те, що Україна – вільна країна, а й про всю тисячолітню історію становлення нашої держави та боротьби за незалежність. Це нагадування за жертви усіх тих людей, які воювали та воюють на фронті, волонтерів, громадських активістів та дисидентів, які своїми діями пришвидшували настання нашої незалежності та збереження державності.

В нас чудова, багата країна, в нас велике історичне надбання та багато національних героїв, якими ми можемо пишатися, проте нам слід об’єднаися та розбудувати нашу країну, не дати загарбникам, колаборантам та пристосуванцям правити нами і роз’єднувати нас!

В Українській історії немає суперечливих постатей, проте в наш час є багато підлабузників та перевертнів, які перекручують історію та з героїв роблять злочинців!

Будьмо разом, будьмо єдині та сильні!.

В День незалежності варто згадати за всіх тих, хто поклав свої життя за нашу Вітчизну. Світла пам’ять…

Окрім того, не можна забувати за тих, хто зараз на передовій, хто замість того, щоб бути із сім’ями та близькими захищає мирне небо над нашими головами та робить так, щоб наші діти не чули пострілів, вибухів та жахіть війни.

З Днем незалкжності! Слава Україні!!!

Історія Дня незалежності

Звичайно, не вистачить і життя, щоб описати всі етапи розвитку України та боротьби за незалежність, проте можна виокемити основні етапи становлення нашої держави та незалежності.

День незалежності України — державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України», що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді.

Історію України прийнято відраховувати, як правило, з моменту створення Київської держави в IX столітті. Київська Русь мала всі ознакт держави, її культура, традиції, мова та державні символи були саме українськими. Тризуб карбувався на монетах та гербах, старослов’янська мова трансформувалась в українську… Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, що його супроводжував, наступним великим суб’єктом державності стало Галицько-волинське князівство, яке проіснувало понад 2 століття.

Під час панування польської шляхти українські традиції та звичаї сильно угнітались, як наслідок утворилося козацтво, яке постійно намагалось відновити державність України. В XVII столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця XVIII століття, після чого, аж до XX століття, незалежної української держави не існувало. Цьому сприяв тиск великих імперій – Московської та Річі Посполитої.

Жодна із імперій не могла заперечити національної ідентичності українців, не змогла асимілювати мову, культуру та традиції із панівним народом.

Після Жовтневої революції 1917 року на Україну позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року і оголосив Українську Народну Республіку — УНР. В Універсалі було оголошено про свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари.

Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська на Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна та українсько-білогвардійська війна. Не сотанню роль зіграла зрада польщі та румунії. Франція на Англія не бажали визнавати Україну як державу, тому ми були відрізані від міжнародної підримки

З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію захоплену більшовиками. До квітня того ж року вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій — Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим послідкувала громадянська війна. Росія зробила маріонеткову УРСР, яка існувала на папері. Шляхом жахаючого терору та масових вбивств більшовики змусили українські армії саморозпуститися. Впродовж наступних років бунти жорстоко придушувались, їхні організатори підлягали страті, а лояльне населення – репресіям.

Наступний етап війни за незалежність – 2 Світова війна, після якої УПА ще до 1954 року вела активні бої із Радянськими НКВС. Дезінформація та терор все ж розрізнили загони повстанців та дозволили Союзу отримати перемогу. До сьогоднішнього часу діяльність Української повстанської армії спотворюється, їй приписуються жахливі злочини, які вчиняли загони НКВС.

В кінці 80-тих Радянський Союз розвалювався, що дало змогу здобути незалежність, проте російські прихвостні ще й до нині тримаються при владі. 

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам’ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Згодом, 18 червня 1991 року, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з’явився запис: «16 липня — День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.